

Zde najdete několik často kladených otázek, které vám mohou pomoci při rozhodování, zdali se nechat pohltit podvodním světem či nikoliv.
Jednou z možností je navštěvovat bazén pro potápěče, ale to spíše z důvodu tréninku (koho by bavilo koukat pořád na dlaždičky).
Nicméně, když se pro Vás potápění stane tím, čím je pro nás, tak i ty dlaždičky Vás budou bavit.
Venku se v Čechách lze potápět v řekách, lomech či pískovnách, vždy záleží na viditelnosti, teplotě, přístupu k vodě a hlavně, abyste měli nějaký cíl, kvůli kterému do vody lezete (pokud ne, tak se můžete vrátit do bazénu).
V zahraničí je potápěčských možností mnohem více, hlavně díky přístupu k moři. Přecejen v moři najdete více barev, více druhů ryb, více zajímavostí, více lokalit. I ve sladké vodě je mnoho krásných věcí, ale je potřeba je více hledat.
Otázky typu “Na jak dlouho mi ta bomba s kyslíkem vydrží?”, “Jak dlouho a jak hluboko mohu být?” či “Jak dlouho mohu být pod vodou na jednu náplň?” jsou jedny z prvních, které vůbec zaznívají. Odpověd na ně bohužel není snadná či jednoznačná.
Výdrž potápěče záleží na mnoho faktorech – kondice, strach, stres, klid, chlad, nutnost plavání, podmínky prostředí…
Jednoduchý příklad. V potápěčské láhvi se stlačeným vzduchem, řekněme o objemu 10L (běžná velikost lahve) je tlak 200ATM, což je stlačených 2000L vzduchu (10Lx200ATM) a pokud má člověk v klidu spotřebu třeba 20L/min, tak mu tato zásoba stačí na cca 100minut při okolním tlaku 1ATM tzn. na hladině. Je však třeba nezapomenout na rezervu, na možnost výskytu nenadálých situací atd. V hloubce 10m bude spotřeba 2x taková, tzn. 50min a tak dále.
Nejmladší účastníci potápěčských programů by měli mít 8 roků (program PADI Bubble Maker nebo PADI Seal Team). První kurz potápění PADI Open Water Diver je od 10let (do 12let s omezením hloubky na max. 12m).
Horní hranice není stanovena, vždy záleží na Vaší kondici a zdravotním stavu.
Potápěč / účastník potápěčského kurzu musí vyplnit formulář/čestné prohlášení (Medical Statement/Lékařské prohlášení – najdete ho u přihlášky do kurzu). Toto prohlášení obsahuje otázky týkající se vašeho zdravotního stavu, pokud byste na některou z otázek měli odpovědět „ANO“, je potřeba výjadření lékaře. Vystavit Vám ho může i praktický lékař, ideálně ten, který opravdu zná váš zdravotní stav.
Kurzy probíhají v českém nebo anglickém jazyce.
Materiály ke kurzům jsou běžně k dostání v těchto dvou jazycích, nicméně celosvětově jsou materiály PADI kurzů přeloženy do více než 20-ti různých řečí, tudíž je možné objednat i jiné jazykové mutace.
Vlastní výstroj není potřeba, v rámci kurzu máte možnost vyzkoušet různé typy výstrojí a pokud se následně rozhodnete mít celou výstroj či nějakou její část vlastní, tak budete schopni zvolit tu, kterou budete opravdu využívat/potřebovat. Nebojte se obrátit a naše instruktory, aby Vám s výběrem výstroje pomohli.
Ano, potápění s kontaktními čočkami je možné, je však třeba dávat pozor, aby např. při sundavání masky nedošlo k jejich ztrátě / je třeba zavírat oči.
Další možností je zakoupení masky s dioptrickými skly, pokud máte tuto potřebu, umíme Vám nabídnout i diotrická skla na míru dle receptu od lékaře.
Vzhledem k tomu, že není důkladně prozkoumáno, jaký vliv může mít potápění na plod, nedoporučuje se potápět v počínajícím či v průběhu těhotenství. Menstruace není pro potápění překážkou.
Fotografování a filmování pod vodní hladinou je jednou možností, jak zachytit nevšední zážitky či zdokumentovat nepřístupné prostory.
Prodáváme veškeré vybavení k potápění. Prohlédněte si náš e-shop a nakupujte 24/7. V případě dotazů je vám k dispozici náš profesionální personál, který vám s výběrem pomůže.
Protože si uvědomujeme, že ne každý se chce okamžitě vrhnout do pořizování vlastní kompletní potápěčské výbavy, nabízíme vám nepřeberné možnosti zapůjčení vybavení.
Vyrazte s námi do nespočtu potápěčských destinací a zažijte tu pravou potápečskou dovolenou. Jsme připraveni vyřešit všechny vaše individuální požadavky a přání.
neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem