Skip to main content

Pojeďte se s námi a partou potápěčů potáptět na Maltu. Potápěčské lokality na ostrovech Malta, Comino a Gozo na vás čekají… Blue hole, vraky, caverny, život pod vodou… mrkněte na fotky.
Během pobytu je možné dodělat PADI OWD kurz, absolvovat PADI Advanced OWD kurz či PADI EANx diver kurz.

Dejte nám vědět a pojeďte.

Přímé lety z Prahy pravidelnou linkou Air Malta (2x týdně), za cca 2,5hodiny jste na místě. Ceny zpátečních letenek se pohybují kolem 8000Kč (včetně 23kg a 8+3kg kabinové zavadlo) – záleží na době rezervace a konkrétním termínu, dají se najít i lety od 4500Kč.

Transfer z letiště na Maltě na Gozo a zpět – cena od 25EUR/os (při 4 osobách) – na letišti vás vyzvedne mikrobus a odveze vás do přístavu, kde přestoupíte na trajekt na Gozo a po 30 minutové plavbě vás na Gozu bude čekat mikrobus, který vás odveze cca 10min do vašeho ubytování. Trajekt na Gozo se platí vždy jen při cestě zpět a jeho cena je 4.65EUR/dospělý (1.15EUR dítě do 12 let)

Ubytování od 40 – 50 EUR/ os / den – B&B s bazénem či apartmány s kuchyní.
Nejlepší ubytování je kousek od potápěčského centra, nabízí 2-3 lůžkové pokoje s klimatizací a bazénem v přízemí. Ráno dostanete snídani (ovoce, toasty, salám, sýr, jogurt, kávu, čaj atd.) a můžete vyrazit na potápění a nebo na objevování ostrova.

Potápění od 29Eur / ponor (při 9 ponorech) – potápění probíhá na lokalitách ostrova Gozo, kde nejdete mělké, hlubší i hluboké potápěčské lokality.
v ceně potápění je doprava na lokalitu autem, potápěčského průvodce a půjčení láhve a závaží.

Nejběžnější průběh potápěčského dne je:

 • sraz v potápěčském centru v 8:30
 • sbalení věcí do bedýnek, naložení do aut a odjezd na potápěčskou lokalitu
 • první ponor na lokalitě
 • 11-12h odjezd na oběd do nedaleké restaurace/bistra
 • druhý ponor na jiné lokalitě
 • cca v 15h odjezd do potápěčského centra – umytí a rozvěšení výstroje
 • prostor pro odpočinek, návštěvu historických památek, pláže atd.
 • kdo chce, tak může vyrazit na noční ponor, většinou 19-21h
 • večeře okolo 19-20h

Většinou během týdne uskutční výlet na ostrov Comino (lokality kolem Blue Lagoon) nebo ostrov Malta, kde se nachází vrak Um El Faroud

Pokud máte ubytování se snídaní, tak se vás týkají obědy a večeře. Obědy většinou řešíme mezi potápěním v restauracích či bufetech poblíž potápěčských lokalit (např. místní chléb ftira se zeleninou a tuňákem okolo 5€ a k tomu místní limo Kinnie za 2€)

Večeře pak řešíme v místních restauracích (v dochozí vzdálenosti), kterých je v městečku Qala celkem 5 a střídají se s otvírací dobou tak, aby nebyl den, kdy nemá nikdo otevřeno (ceny – 5-15€ pizza, hlavní jídlo 14-25€…).

Dále jsou k dispozici nejen místní obchůdky, které nabízejí čerstvé pečivo, ovoce a zeleninu atd., ale i Lidl, který má otevřeno každý den a je možné se v něm zastavit při cestách na/z potápěčských lokalit.

Nejběžnější kalkulace (transfer více lidí, ubytování v dvojlůžkovém pokoji se snídaní, 10 ponorů)

 • letenka 8000Kč
 • transfer – společné taxi 25EUR/os + 4,65EUR trajekt
 • ubytování 7nocí x 45EUR = 315EUR
 • potapění 290EUR

Doporučujeme

 • půjčení výstroje na cestu
 • Pojištění DAN – nejen potápěčské pojištění s celosvětovou platností
 • Koupě nové výstroje, např u ALEA Divers

Vyzkoušejte i naše další služby

Focení pod vodou i ve vzduchu

www.scubadiver.cz

Fotografování a filmování pod vodní hladinou je jednou možností, jak zachytit nevšední zážitky či zdokumentovat nepřístupné prostory.

E-shop pro potápěče

www.potopse.cz

Prodáváme veškeré vybavení k potápění. Prohlédněte si náš e-shop a nakupujte 24/7. V případě dotazů je vám k dispozici náš profesionální personál, který vám s výběrem pomůže.

Půjčovna vybavení

www.aleadivers.cz/pujcovna/

Protože si uvědomujeme, že ne každý se chce okamžitě vrhnout do pořizování vlastní kompletní potápěčské výbavy, nabízíme vám nepřeberné možnosti zapůjčení vybavení.

Cestování a zahraniční ponory

www.aleadivers.cz/cestovani/

Vyrazte s námi do nespočtu potápěčských destinací a zažijte tu pravou potápečskou dovolenou. Jsme připraveni vyřešit všechny vaše individuální požadavky a přání.

5 1 hlas
Hodnocení příspěvku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Máme rádi tvé myšlenky, prosím okomentujx