Skip to main content

Termín potápění: _______________

Sledujte akce a události popř. nás kontaktujte s individuálním požadavkem.

Poleťte s námi a s partou potápěčů do Egypta

Předběžný program:

První den nás čeká přílet do Hurghady, transfer z letiště, nalodění v Hurghadě (dle času příletu případně vyplutí a potápění – kontrolní ponor).

Giannis D – nákladní loď o výtlaku 2900t potopená r. 1969. Hloubka 10-27m, vrak leží v současné době na levoboku souběžně s reefem a je rozlomen na 3části. Vzhledem k relativně snadným a bezpečným penetracím zadní nástavby se strojovnou a kapitánským můstkem je řazen mezi nejzajímavější v Rudém moři.

Carnatic – nejstarší,  relativně zachovalý vrak paroplachetnice (sloužící původně k přepravě zboží i pasažérů ) o výtlaku 1900tun  z  r. 1869.  Dle pověsti nebylo  dosud nalezeno  8 000 liber šterlingů ve zlatě převáženým při poslední plavbě.

Chrisola K. – další velký vrak s nákladem dlaždic. Jeho nejzajímavější částí je rozsáhla strojovna v hloubce 15-20m.

Seastar zkroucený a poněkud rozlámaný vrak, který se dá proplout téměř celý včetně strojovny.

 

Další ponor nás čeká u ostrovů Small Gubal a Big Gubal. Nádherná korálová stěna, velké gorgonie a hlavně velká pravděpodobnost, že pod vodou potkáme delfíny. Zde přespíme v chráněné zátoce, noční ponor.

Při dobrém počasí ranní ponor na vraku Rosalie Moller, která se díky větší hloubce, horším podmínkám pro potápění a menší atraktivitě nákladu (černé uhlí) zatím nestala takovou masovou atrakcí jako Thistlegorm. Přesto však patří svou majestátností, zachovalostí a věkem mezi nejzajímavější vraky Rudého moře. Dále vyplouváme na Shag Rock. Pohodový útes s překrásnými korály a hejny ryb. Často zde potkáváme také želvy.

Přejezd do oblasti Tiran Island:

Gordon Reef

Bohatý korálový útes na půli cesty mezi Sinají a Tiranskými ostrovy. Rozpoznávacím znamením této lokality je vrak 108m dlouhé lodi Loullia, kterou opilý ruský kapitan najel přímo na reef. Kromě rozlehlé JZ skalní lavice hustě porostlé korály je nejzajímavější částí reefu Amphitheatre – Shark Point, místo, kde můžete hlavně ráno spatřit žraloky lagunové.

Woodhouse Reef

Prostřední úzký a relativně dlouhý reef mezi Thomas Reefem a Jackson Reefem. Nejzajímavější částí útesu je SV část s kaňonem v hloubce 30m vedoucím souběžně se stěnou reefu a v hloubce 40-50 m přecházející v jeskyni.  Na této lokalitě můžete spatřit želvy, žraloky, kanice, napoleony a samozřejmě bohaté korálové porosty.

Jackson Reef

Nejsevernější útes v této oblasti Tiranu, proslavený především díky vraku obchodní lodí Lara, která se zde potopila v roce 1985. Navazuje na něj plošina napojená na podmořský hřbet vedoucí k Woodhouse Reefu. Kromě stěn nabízejících nádherné driftové ponory zde můžete spatřit želvy a velké pelaktické ryby včetně žraloků bělocípích, šedých útesových a v období mezi květnem a říjnem při troše štěstí i kladivouny.

Thomas Reef

Jeden z nejlepších reefů v severní části Rudého moře nabízející opět možnosti úžasných driftových ponorů podél stěn porostlých gorgoniemi i koloniemi černých korálů. V hloubce 35-ti metrů se otevírá zajímavý, extrémně hluboký kaňon, běžící paralelně s útesem se kterým ho spojuje několik skalních oblouků. Kromě častých želv a napoleonů se i zde můžete setkat se žraloky a dalšími pelaktickými rybami.

Dále nás čeká ponor na proslavené Blue Hole a Canyon – nejlepších lokalitách v oblasti Dahabu, přejezd na Tirany, odpolední a noční ponor v této oblasti nebo přejezd až na Thistlegorm.

Dále se vypravíme na Shaab Ali, kde se potopíme na jednom z nejlepších vraků světa – Thistlegormu.

Tento itinerář volíme hlavně kvůli tomu, že během dne je na tomto vraku nespočet denních lodí s mnoha potápěči. Pokud však přijedeme dle plánu, ostatní lodě se už budou muset vracet do přístavů a spolu s námi zde zůstanou jen cca 2-3 lodě. Navíc, pokud nám počasí dovolí, zůstaneme přes noc a budete tak mít příležitost navštívit vrak během nočního ponoru. A věřte, že se pro Vás stane nezapomenutelným zážitkem.

Další den ještě ranní ponor, než opět přijedou denní lodě a vyrážíme směrem na Ras Mohamed. Shark reef, Yolanda reef jistě netřeba potápěčům představovat.
Během návratu a plavby směrem k Hurghadě, jak nám počasí dovolí navštívíme ještě další zajímavá místa.

Podrobný itinerář a program záleží na počasí a také zájmu účastníků. Operativně budeme řešit během plavby.

*Kurzy: NITROX, AOWD, UW FOTO atd. ( dle zájmu.)

Možnost zvýšení potápěčské kvalifikace

Aktuální nabídka cestování za potápěním

Cestování

Marsa Alam – Fury Shoal – safari – Egypt 30/11-7/12/2024

Safari z Marsa Alam - Fury Shoal - v Egyptě
Indonesie Bunaken
Akce/Události

Indonésie – Bunaken » 13.9. – 28.9.2024

Indonesie - Bunaken » září 13. - 28.9.2024
Akce/Události

Maledivy – atol Baa » 5/2025

Maledivy - atol Baa » květen - 8.5. - 20.5.2024
Cestování

Marsa Shagra – Egypt

Marsa Shagra - potápěčský resort 14km severně od Marsa Alam.

Doplňující informace o safari

Náklady: 29.900,- Kč + vstup do rezervace(2018)

Částka zahrnuje:

 • Týdenní pobyt na lodi pro potápěče – (6 nocí a 6 potápěcích dnů, loď vyjíždí druhý den po příletu, případně za 20 Euro na osobu již po příletu – pokud dodvolí kapitanát)
 • Letenka s letištními taxami a palivovým příplatkem
 • Plnou penzi, moučník, ovoce a nealkoholické nápoje po dobu pobytu (cola, fanta, sprite, voda, čaj, káva)
 • Neomezené potápění (plnění vzduchu)
 • Zapůjčení zátěže, potápěčské láhve 12l
 • 14l DIN (na týden 30 Euro),  5x 12l s manifoldem  (na týden 60 Euro)
 • Český a egyptský průvodce
 • Transfer v Hurghadě na loď
 • Poslední noc v hotelu **** s večeří v Hurghadě – v případě, že další termín není stejná lokalita, jinak poslední noc na lodi
 • Zákonné pojištění CK proti úpadku

Částka nezahrnuje:

 • Vízum 25 USD – platí se na letišti při příletu (nejlépe u okénka Exchange, v příletové hale po vstupu na levo)
 • Pojištění – cestovní a potápěčské a  individuální pojištění storna zájezdu
 • Bakšíšné  30 EURO
 • Potápění s nitroxem pro certifikovane – 5 Euro za láhev a nebo 50 Euro za týden ( fouká se pokud dovolí počasí, časové rozložení mezi ponory, plánovaná hloubka poonoru atd…, max 32 EAN)
 • Případné dodělání zvyšovacích kurzu AOWD nebo absolvování kurzu EANX – Nitrox basic a EANX – Nitrox Adwanced
 • reef poplatky 45,-Euro
 • poplatek 20 €/os. za prodloužení safari na 7dnů na moři tj. buď už výjezd na moře 1.den hned po příletu nebo návrat až poslední den těsně před odletem
 • nitrox do 32% – 5€/lahev
 • 15L láhve – 30€/týden
 • dvojče 2x12L – 50€
 • stage láhve – 10€/týden s vlastními postroji, 15€/týden s našimi postroji
 • kurzy potápění – OWD, AOWD, Nitrox…

Na co nezapomenout:

 • 1 x kopii pasu (na A4) pro nezbytná povolení k vyplutí lodi
 • Váš pas musí být platný alespoň 6 měsíců po návratu ze země!
 • kopii potápěčské licence
 • kopie potápěčského pojištění – doporučujeme DAN, které pro Vás rádi zajistíme
 • pokud se chystáte na noční ponory mimo ostrovy – nezbytnou součástí výstroje dvě lampy a jedno poziční světlo (stroboskop či chemickou tyčku)
 • deko bojka
 • Kompletní výstroj mimo lahve a zátěže.
 • Zátěžový opasek, případně kapsy na zátěž
 • Potápěčský počítač

Podmínky účasti:

Kvalifikace minimálně Open Water Diver vydaná některým z mezinárodně uznávaných potápěčských systémů.

Potřebujete poradit? Rád Vám pomůžu. Můžete mě kontaktovat pomocí kontaktního formuláře, telefonního čísla, nebo e-mailu.

Mapa lokalit

Vyzkoušejte i naše další služby

Focení pod vodou i ve vzduchu

www.scubadiver.cz

Fotografování a filmování pod vodní hladinou je jednou možností, jak zachytit nevšední zážitky či zdokumentovat nepřístupné prostory.

E-shop pro potápěče

www.potopse.cz

Prodáváme veškeré vybavení k potápění. Prohlédněte si náš e-shop a nakupujte 24/7. V případě dotazů je vám k dispozici náš profesionální personál, který vám s výběrem pomůže.

Půjčovna vybavení

www.aleadivers.cz/pujcovna/

Protože si uvědomujeme, že ne každý se chce okamžitě vrhnout do pořizování vlastní kompletní potápěčské výbavy, nabízíme vám nepřeberné možnosti zapůjčení vybavení.

Cestování a zahraniční ponory

www.aleadivers.cz/cestovani/

Vyrazte s námi do nespočtu potápěčských destinací a zažijte tu pravou potápečskou dovolenou. Jsme připraveni vyřešit všechny vaše individuální požadavky a přání.

Zeptejte se na cokoliv

neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem

  Kontaktní formuláře na stránkách Alea Divers primárně slouží pro zasílání dotazů od potencionálních zákazníků. Vyplněný kontaktní formulář je přeposílán na naši e-mailovou adresu divers@alea.cz. Poskytnuté údaje budou sloužit pouze pro účely uchování komunikace a tedy zodpovězení dotazu, nebo nezávazné poptávky, která byla prostřednictvím kontaktního formuláře zaslána. Na základě požadavku ze stejné e-mailové adresy, která byla použita v rámci formuláře, bude konverzace smazána. Kontakt takto získaný nebude použit pro žádný jiný účel.
  °

  0 0 hlasy
  Hodnocení příspěvku
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Inline Feedbacks
  Zobrazit všechny komentáře
  0
  Máme rádi tvé myšlenky, prosím okomentujx