Skip to main content

Potápění s celoobličejovou maskou – intro dive

Tento program zahrnuje seznámení s potápěním s celoobličejovými maskami, což je teoretická lekce a praktické vyzkoušení celoobličejové masky v bazénu. Je vhodný pro ty, co si chtějí vyzkoušet použití této pomůcky nebo nejsou plně rozhodnuti pro její koupi.

Chcete si vyzkoušet potápění s celoobličejovou maskou Ocean Reef vybavenou komunikací? Objevte nové možnosti, které Vám potápění v celoobličejové masce přináší. Není to jen možnost pod vodou bez problémů hovořit se svým buddym, ve studené vodě mít obličej v suchu a teple… Jestli Vás někdy rozčilovalo, že Vám teče do klasické masky, tak s tím už je konec. Teď už si budete jen užívat ponor. Pokud Vás možnost potápění s celoobličejovou maskou zaujala, napište si o více informací a možný termín zkušebního ponorů či absolvování výcviku. Výcvik provádíme nejen v Čechách (termíny po dohodě), ale také u moře v rámci nabídky našich pobytů a cest za potápěním.

Stručné info

Proč se potápět s celoobličejovou maskou? To je otázka, kterou si alespoň jednou položil snad každý potápěč. Na otázky, zda se potápět s celoobličejovou maskou lze odpovědět poměrně jednoduše: „A proč ne?“ Nevíme o žádných nevýhodách. Ale pokud jste ji ještě nevyzkoušeli, budete nepochybně udiveni výhodami, které její použití poskytuje.

Nezáleží na tom, zda jste čerství absolventi kurzu nebo zkušení průzkumníci hlubin. Požadavky všech potápěčů jsou v základě stejné: bezpečnost, komfort a možnost užít si dobrodružství v podvodním světě. Tyto podmínky musí splnit výstroj při každém ponoru a maska je její podstatnou součástí. Celoobličejová maska vám zpříjemní potápění natolik, že si na ni zcela zvyknete a nikdy už ji nebudete chtít nepoužívat.

Profesionálové používají celoobličejové masky zejména proto, že je chrání v extrémních podmínkách a až do vytvoření systému Neptune byly celoobličejové masky dostupné prakticky jen pro profesionální potápěče. Ale vysoce užitný a komfortní design Neptune spolu s příznivou cenou dovolují používání tohoto typu masky všem potápěčům. I rekreační potápěči ocení nesrovnatelný komfort ve všech parametrech. Tak proč by si takhle měli užívat jen profíci? Jediné, co ještě ostatním potápěčům brání v použití celoobličejových masek je nedostatek informací.

Cenu naleznete v ceníku níže

Termíny: Kurzy probíhají celoročněPřejít na cenovou kalkulaci a přihlášku

Přehled kurzu, termíny a místa konání

Kurz Full Face Mask diver se skládá ze 2 částí:

 • TEORIE
  • standardně probíhá v naší učebně [ … více informací o učebně ]
  • při větším počtu účastníků se lze domluvit na prezentaci například ve Vašich firemních prostorách
 • BAZÉN
  • běžně probíhá na našich hodinách [ …více informací o bazénu ]
  • při větším počtu účastníků se lze domluvit i na jiných termínech a místech

Kurzy probíhají celoročně

5 omylů o celoobličejových maskách

O celoobličejových maskách existuje celá řada nepravdivých mýtů. V následujícím textu naleznete komentáře k 5 nejčastějším z nich.

„Tato maska je pouze pro profesionální potápěče.“
To byla pravda dříve, ale nyní jsou masky snadno obsluhovatelné a cenově dostupné. Takže proč by si měli užívat jen profesionálové? Rekreační potápěči mohou stejně dobře využívat všech výhod těchto masek. Viditelnost, komunikace, ochrana – nehledají snad všichni potápěči u svých masek stejné kvality? To, že žádný potápěč ve vašem okolí ještě tuto masku nemá, neznamená, že ji vy nemůžete použít při svém příštím potápěčské výletu!

„Celoobličejová maska je příliš drahá.“
Myslíte, že nestojí za to koupit si jednu celoobličejovou masku, která vám poslouží po celou dobu vašeho potápění? Jak vysokou částku jste ochotni investovat do své osobní bezpečnosti a pohodlí? Podívejte se na cenu celoobličejové masky s integrovaným regulátorem a porovnejte ji s cenou vysoce kvalitního kompletu maska + regulátor. Velký rozdíl v nich nebude. Celoobličejová maska má však navíc doživotní záruku a prvky, které lze průběžně modernizovat.

„Tato maska je vhodná pouze pro komunikaci.“
Samozřejmě, celoobličejové masky dovolují nesrovnatelně lepší podvodní komunikaci oproti běžným maskám a regulátorům. Komunikace však není jedinou výhodou celoobličejové masky! (Podrobnější informace o výhodách naleznete na následující straně.) Jestliže si libujete v tichu, vězte, že komunikační zařízení jsou vždy jen volitelným doplňkem (a nebo se dají vypnout).

„Jestliže se mi tato maska zaplaví, bude velice těžké ji vyprázdnit.“
Ze všeho nejdříve bychom vás rádi ubezpečili, že tato maska se při ponoru nezaplaví – to slibuje Ocean REEF. Celoobličejové masky jsou navrženy tak, aby těsně přiléhaly k vašemu obličeji, aby se maximálně zamezilo jejich zaplavení při běžném ponoru. Ale i když masku v průběhu ponoru sejmete a zaplavíte, stačí jednoduše vydechnout nebo stisknout tlačítko sprchy. A jste zase v suchu!

„Tato maska vypadá příliš komplikovaně.“
To je skutečně jen zdání. Celoobličejové masky mají velmi snadnou obsluhu. Pouze v případě, kdy si chcete být naprosto jistí správnou obsluhou všech jejich prvků, doporučujeme speciální výcvik, který vás obav jistě zbaví. Předtím, než jste získali svůj potápěčský průkaz, připadalo vám nejspíš komplikovaně celé samotné potápění. Odradil vás však tento pocit? Určitě ne.

10 důvodů pro potápění s celoobličejovou maskou

 • VIDITELNOST

Celoobličejová maska má mnohem širší zorné pole než tradiční masky.

 • KOMUNIKACE

Na masku lze instalovat podvodní komunikační zařízení, které umožňuje komunikaci s ostatními potápěči.

 • BEZPEČNOST

Robustní multi-strap systém s více pásky zabraňuje skopnutí či posunutí masky.

 • KOMFORT

Už nikdy nepocítíte křeč v čelistech způsobenou držením regulátoru v ústech.

 • DOPLŇKY

K celoobličejové masce je k mání celá řada precizních doplňků pro rozšíření její funkčnosti.

 • OCHRANA

Celoobličejové masky zakrývají a tedy i chrání celý obličej.

 • RELAXACE

Celoobličejové masky umožňují dýchání běžným, uvolněným způsobem.

 • UNIVERZÁLNOST

Celoobličejové masky mohou být uzpůsobeny různým podmínkám potápění.

 • SPECIALIZACE

Absolvováním výcviku pro použití celoobličejové masky přidáte další specializaci do seznamu vašich potápěčských dovedností.

 • ÚSMĚVY

Ozdobte vaše podvodní fotografie pořádným úsměvem!

Nespoléhejte se pouze na slova, fakta mluví za nás.
Na Undersea Festival v Belgii v roce 2004 byl zaznamenán nový rekord v době, po kterou je schopen potápěč zůstat pod vodou. Tento rekord byl připsán odvážné potápěčce Inneke Van di Vivjier, která vydržela pod vodou celých 24 hodin. Poté uvedla, že rozhodujícím faktem byla celoobličejová maska, díky které se celou dobu cítila pohodlně, protože po celou dobu mohla bez jakýchkoli problémů dýchat i nosem.

„Jsem instruktorem a velmi doporučuji celoobličejovou masku komukoli, kdo vyučuje nové potápěče, obzvláště děti. Při výuce musím příležitostně použít konvenční masku a regulátor. Pokaždé se však nemohu dočkat až se opět vrátím ke své celoobličejové masce!“
Jerry Price Kickady Scuba, Conroe, TX

„Stál jsem na pokraji rozhodnutí vzdát se potápění. Běžné regulátory mi velice vysušovaly hrdlo a na hloubce jsem měl občas astmatické potíže. Pak jsem na webových stránkách objevil celoobličejovou masku. Prostudoval jsem všechna specifika a rozhodl se ji vyzkoušet. Nyní jen stačí říct, že jsem se nejen k potápění vrátil, ale dokonce se potápím více než kdykoli předtím!“
Terry Martin

Požadavky pro vstup do kurzu

 • Minimální věk: 12 let
 • Minimální kvalifikace:  Open Water Diver nebo ekvivalent

Potřebuji pro potápění s maskou výcvik?

Každý potápěč ví, že řádný výcvik vždy znamená bezpečnější a příjemnější potápění. Vaše první zkušenost při potápění s celoobličejovou maskou by měla být nezapomenutelně pozitivní. Výcvikový kurz s touto maskou může být základem pro zajištění skvělého prvního ponoru. Potápění s celoobličejovou maskou je jednoduché. Jestliže jste ji však nikdy předtím nevyzkoušeli, výcvik pro vás bude určitě přínosný. Výcvikový kurz vás seznámí se všemi technickými detaily a znalostmi nezbytnými pro zodpovědného potápěče. Pak při svém potápění plně využijete všech výhod tohoto produktu. Výcvik pro potápění s celoobličejovými maskami zajišťují pouze certifikovaní instruktoři. Doba výcviku závisí nejvíce na potápěči. Většina potápěčů vystačí s jednodenním výcvikem; při hloubkovém potápění však doporučujeme speciální kurzy. Kurz potápění s celooobličejovou maskou.

Nový Neptune Space představuje mimořádný a unikátní komponent potápěčské výstroje. Jeho vylepšeními jsou např:

 • stahovací páska – zajišťuje lícnici na místě a zabraňuje jejímu překroucení.
 • polykarbonátové sklo – odolné proti poškrábání a nárazu; odolá nárazu půl kila čisté oceli při 570 km/h.
 • 3-směrné nastavení lícnice – úprava 3 směry pro přizpůsobení jakémukoli tvaru obličeje.
 • nastavitelný vypouštěcí ventil – upravuje směr vypouštění v jakémkoli směru.
 • 2 velikosti – Small/Medium a Medium/Large, které skvěle padnou téměř 100% populace.
 • System Neptune je budoucností potápění. Připojte se k tisícům potápěčů, který jej už používají. Až vyzkoušíte potápění s celoobličejovou maskou Ocean REEF, objevíte jeho novou dimenzi.

Cena kurzu obsahuje

 • Půjčení celoobličejové masky
 • Plnění tlakových láhví vzduchem pro účely kurzu
 • Vstupy na bazén během kurzu

Následné vzdělávání

 • EANx Diver – potápění s obohaceným vzduchem s obsahem kyslíku od 22%-40%. Zvýšením množství kyslíku v dýcgané směsi se výrazně sníží riziko dekompresní nemoci při potápění při stejných dobách pod hladinou jako se vzduchem nebo se prodlouží bezdekompresní limit (maximální možný čas pobytu pod hladinou) při stejném riziku DCI.
 • Adventure Diver – potápěč dobrodruh. Získáte: nové dovednosti, nové zkušenosti a větší rozhled v potápění
 • Advanced Open Water Diver – pokročilý potápěč. Získáte: maximální hloubka 40m, nové dovednosti, více zkušeností
 • Specializace – nové možnosti – obohacený vzduch (Nitrox) , suchý oblek, celoobličejová maska…
 • Cesty za potápěním, potkávání nových lidí…
 • Koupě nové výstroje – využijte nejen našeho e-shopu, ale především naší kamennou prodejnu

Kurz Nitrox / EANx Diver Vám umožní potápění se směsí obohaceného vzduchu se obsahem kyslíku od 22%-40%. Tím se výrazně sníží riziko dekompresní nemoci při potápění při stejných dobách pod hladinou jako se vzduchem nebo se prodlouží bezdekompresní limit (maximální možný čas pobytu pod hladinou) při stejném riziku DCI.

0 0 hlasy
Hodnocení příspěvku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Máme rádi tvé myšlenky, prosím okomentujx
} ); } )( jQuery );