fbpx

Freediving je o vnitřní síle, disciplíně a kontrole. Pokud jste vždycky chtěli tiše vstoupit do podmořského světa, podle vlastních požadavků, zůstat tak dlouho, jak to váš dech dovolí, pak je freediving pro vás. Absolvování kurzu PADI Freediver je prvním krokem k objevení, proč se freediving stává oblíbeným způsobem, jak prozkoumat svět pod vlnami.

Chcete-li se přihlásit do kurzu PADI Freediver, musíte mít alespoň 15 let. Potřebujete dostatečné schopnosti plavání a potřebujete mít dobré fyzické zdraví. Žádné předchozí zkušenosti s šnorchlováním, potápěním nebo freedivingem nejsou vyžadovány.

Jste mladší než 15 let? 12-ti letí a starší se mohou přihlásit do kurzu PADI Basic Freediver a 8-mi letí a starší se mohou přihlásit do kurzu PADI Skin Diver.

Cena: od 2200 Kč viz. kalkulačka na konci stránky

Termíny: Kurzy probíhají celoročně, takže je jen na vás, kdy se přihlásíte. Udělejte to třeba hned -> přejít na přihlášku

Přehled kurzu, termíny a místa konání

Kurz PADI Freediver se skládá ze tří hlavních fází:

 • Teoretická příprava o principu freedivingu prostřednictvím studia s PADI Freediver eLearning (nebo seminář s instruktorem, pokud nejsou k dispozici v jazyce, kterému rozumíte).
 • Bazénová část – abyste se naučili techniky dýchání, statické a dynamické apnoe. Cíl – statická apnoe o 90 sekundách a dynamická apnoe 25 metrů / 80 stop.
 • Ponory ve volné vodě – k procvičování free immersion a konstantní váhy + správné buddy procedury. Cíl – konstantní váha 10 metrů / 30 stop.

Požadavky pro vstup do kurzu

 • Minimální věk: 15 let (8-15let – kvalifikace PADI Skin Diver)
 • Počet ponorů: 0
 • Schopnost uplavat alespoň 200 metrů

Výstroj:

V kurzu PADI Freediver se naučíte používat masku, šnorchl a ploutve a můžete také použít neoprenový a zátěžový opasek. Použití výstroje navržené speciálně pro freediving je nejlepší, nicméně v tomto kurzu můžete používat i šnorchlovací výstroj, kterou již vlastníte.

Vlastní ABC (maska, šnorchl, ploutve) můžete zakoupit u nás v obchodě. Využijte našich zkušeností a nechte si poradit s výběrem toho nejvhodnějšího pro Vás. Jako naši studenti obdržíte 5% slevu

Následné vzdělávání

 • EANx Diver – potápění s obohaceným vzduchem s obsahem kyslíku od 22%-40%. Zvýšením množství kyslíku v dýchané směsi se výrazně sníží riziko dekompresní nemoci při potápění při stejných dobách pod hladinou jako se vzduchem nebo se prodlouží bezdekompresní limit (maximální možný čas pobytu pod hladinou) při stejném riziku DCI.
 • Adventure Diver – potápěč dobrodruh. Získáte: nové dovednosti, nové zkušenosti a větší rozhled v potápění
 • Advanced Open Water Diver – pokročilý potápěč. Získáte: maximální hloubka 40m, nové dovednosti, více zkušeností
 • Specializace – nové možnosti – obohacený vzduch (Nitrox) , suchý oblek, celoobličejová maska…
 • Cesty za potápěním, potkávání nových lidí…
 • Koupě nové výstroje – využijte nejen našeho e-shopu, ale především naší kamennou prodejnu

Kurz PADI EANx Diver Vám umožní potápění se směsí obohaceného vzduchu se obsahem kyslíku od 22%-40%. Tím se výrazně sníží riziko dekompresní nemoci při potápění při stejných dobách pod hladinou jako se vzduchem nebo se prodlouží bezdekompresní limit (maximální možný čas pobytu pod hladinou) při stejném riziku DCI.

Vyberte si kurz, zjistěte si cenu a přihlašte se

Komentáře

} ); } )( jQuery );