Skip to main content

Termíny vybíráme dle Vašeho zájmu. Sledujte akce a události popř. nás kontaktujte s individuálním požadavkem.

Předběžný program:

První den nás čeká přílet do Marsa Alam, transfer z letiště do přístavu (dle času příletu případně vyplutí a potápění – kontrolní ponor).

Následně nás čeká delší noční přejezd do oblasti Marsa Alam. Vyplouvá se z přístavu Marsa Alam nebo Hamata a ponory jsou na lokalitách Habili Ali big, Habili Ali Small, Umm Charararim, Paradise reef, Sirnaka island, Malahi, Shaab Abu Galava, Shaab Hamam, dle počasí a rozmarů moře.
Lokalit při výjezdu z Marsa Alam: Shaab Marsa Alam, Gotta Sharm a přejezd na St. Johns. Dále Gotta Small, Gotta Big, Dangerous reef.

Konec safari v přístavu Marsa Alam a následně přejezd autobusem na letiště do Marsa Alam.

Rudé moře je vnitřní moře Indického oceánu mezi Arabským poloostrovem a Afrikou. Je 2000 km dlouhé a až 350 km široké. Rozloha Rudého moře je asi 450 000 km². Maximální hloubka je 3039 m. Na jihu je Rudé moře spojené průlivem Bab-al-Mandab s Adenským zálivem Arabského moře, na severu spojuje Rudé a Středozemní moře Suezský průplav. Rudé moře má velmi vysokou salinitu (průměrně 36 až 38 promile), která je způsobena velkým výparem a minimálním množstvím srážek.

ABU FANDIRA A ST. JOHNS
Okolo 12 hodiny v noci  – obvykle druhou noc po vyplutí, zamíříme směrem na Abu Fandiru, vzdálenou asi 70 kilometrů. Cesta trvá přibližně 5 hodin. Lokalita se nachází až na samé hranici se Súdánem.

Abu Fandira je nejjižnějším útesem Egyptských vod Rudého moře, kde se uskuteční  3–5 ponorů.  Skládá se ze tří částí tvořených útesy vystupujícími z písčité plošiny, kolem které je velká hloubka ze všech stran. K potápění je zde až šest různých lokalit, dle zkušeností potápěčů.
Abu Fandira je rozhodně zajímavá nejen díky velké vzdálenosti od civilizace, proměnlivým proudům a hloubkou, ale i pro velká hejna menších ryb a  pelargické živočichy – žraloky, barakudy, tuňáky, manty a siby skvrnité.

Největší je Marsa Abu Fandir dlouhá okolo 2 kilometrů.
První ponor začíná ze zodiaku na východní straně pojmenované Torfa. Jedná se o bohatě porostlou korálovou stěnu vycházející z písčitého dna ve 12 metrech. Pokud nechcete ponor strávit jen u útesu, můžete odplavat na postupný sráz písčitého dna, 
kde naleznete několik věží různých velikostí.

Habili – sestup začíná na lodi zakotvené nad největší z věží. Pohledem z paluby tato lokalita připomíná St. John´s – Habili Ali small.  Jedná se o velmi krásnou lokalitu skládající se z mnoha samostatných korálových věží vystupujících ze dna v cca 35 metrech. Některé dosahují hladiny, jiné jsou nižší s převisy, jeskyňkami, kaňony, bohatě porostlé měkkými a tvrdými koráli.  Můžete zde spatřit velké hejna kranasů, barakud, chňapalů, ale také želvy, můrény, barakudy a žraloky bělocípé.

Gotta – leží uprostřed obou dříve jmenovaných lokalit. Ponor se provádí ze  zodiaku na severovýchodní straně. Kolem  velkých útesů je nesčetně mnoho fantastických malých korálových věží s krásnými koráli s četnými soutěskami a převisy. Mezi nimi plavou hejna bodloků a chňapalů. Také zde můžete spatřit tuňáky, barakudy na čistící stanici, bělocípé žraloky a nádherné siby skvrnité.
Noční ponor se provádí na Marse, odkud se vyplouvá v nočních hodinách zpět na St. Johns a pokračuje se v ponorech Habili Ali big, Habili Ali Small, Umm Charararim,  Paradise reef, Sirnaka island,
Malahi, Shaab Abu Galava, Shaab Hamam.

Podrobný itinerář a program záleží na počasí a také zájmu účastníků. Operativně budeme řešit během plavby.

*Kurzy: NITROX, AOWD, UW FOTO atd. ( dle zájmu.)

Možnost zvýšení potápěčské kvalifikace

Aktuální nabídka cestování za potápěním

Cestování

Marsa Alam – Fury Shoal – safari – Egypt 30/11-7/12/2024

Safari z Marsa Alam - Fury Shoal - v Egyptě
Indonesie Bunaken
Akce/Události

Indonésie – Bunaken » 13.9. – 28.9.2024

Indonesie - Bunaken » září 13. - 28.9.2024
Akce/Události

Maledivy – atol Baa » 5/2025

Maledivy - atol Baa » květen - 8.5. - 20.5.2024
Cestování

Marsa Shagra – Egypt

Marsa Shagra - potápěčský resort 14km severně od Marsa Alam.

Doplňující informace o safari

Náklady: 24.600,- Kč + aktuální cena letenek po zdražení paliva 10.600Kč

Částka zahrnuje:

 • Týdenní pobyt na lodi pro potápěče – (6 nocí a 5,5 potápěcích dnů, loď vyjíždí druhý den po příletu, případně za 25 Euro na osobu již po příletu – pokud dodvolí kapitanát)
 • Letenka s letištními taxami a palivovým příplatkem
 • Plnou penzi, moučník, ovoce a nealkoholické nápoje po dobu pobytu (cola, fanta, sprite, voda, čaj, káva)
 • Neomezené potápění (plnění vzduchu)
 • Zapůjčení zátěže, potápěčské láhve 12l
 • Český a egyptský průvodce
 • Transfer v Egyptě na loď
 • Zákonné pojištění CK proti úpadku

Částka nezahrnuje:

 • Vízum 25 USD – platí se na letišti při příletu (nejlépe u okénka Exchange, v příletové hale po vstupu na levo)
 • Pojištění – cestovní a potápěčské a  individuální pojištění storna zájezdu
 • Bakšišné 50€
 • Poplatek za potápění v Rudém moři 50€
 • Potápění s nitroxem pro certifikovane – 6€ za láhev a nebo 60€ za týden ( fouká se pokud dovolí počasí, časové rozložení mezi ponory, plánovaná hloubka poonoru atd…, max 32 EAN)
 • Případné dodělání zvyšovacích kurzu AOWD nebo absolvování kurzu EANX – Nitrox basic a EANX – Nitrox Adwanced
 • poplatek 25€/os. za prodloužení safari na 7dnů na moři tj. buď už výjezd na moře 1.den hned po příletu nebo návrat až poslední den těsně před odletem
 • 15L láhve – 30€/týden
 • dvojče 2x12L – 50€
 • stage láhve – 20€/týden
 • kurzy potápění – OWD, AOWD, Nitrox…

Na co nezapomenout:

 • 1 x kopii pasu (na A4) pro nezbytná povolení k vyplutí lodi
 • Váš pas musí být platný alespoň 6 měsíců po návratu ze země!
 • kopii potápěčské licence
 • kopie potápěčského pojištění – doporučujeme DAN, které pro Vás rádi zajistíme
 • pokud se chystáte na noční ponory mimo ostrovy – nezbytnou součástí výstroje dvě lampy a jedno poziční světlo (stroboskop či chemickou tyčku)
 • deko bojka
 • Kompletní výstroj mimo lahve a zátěže.
 • Zátěžový opasek, případně kapsy na zátěž
 • Potápěčský počítač

Podmínky účasti:

Kvalifikace minimálně Open Water Diver vydaná některým z mezinárodně uznávaných potápěčských systémů.

Potřebujete poradit? Rád Vám pomůžu. Můžete mě kontaktovat pomocí kontaktního formuláře, telefonního čísla, nebo e-mailu.

Mapa lokalit

Vyzkoušejte i naše další služby

Focení pod vodou i ve vzduchu

www.scubadiver.cz

Fotografování a filmování pod vodní hladinou je jednou možností, jak zachytit nevšední zážitky či zdokumentovat nepřístupné prostory.

E-shop pro potápěče

www.potopse.cz

Prodáváme veškeré vybavení k potápění. Prohlédněte si náš e-shop a nakupujte 24/7. V případě dotazů je vám k dispozici náš profesionální personál, který vám s výběrem pomůže.

Půjčovna vybavení

www.aleadivers.cz/pujcovna/

Protože si uvědomujeme, že ne každý se chce okamžitě vrhnout do pořizování vlastní kompletní potápěčské výbavy, nabízíme vám nepřeberné možnosti zapůjčení vybavení.

Cestování a zahraniční ponory

www.aleadivers.cz/cestovani/

Vyrazte s námi do nespočtu potápěčských destinací a zažijte tu pravou potápečskou dovolenou. Jsme připraveni vyřešit všechny vaše individuální požadavky a přání.

Zeptejte se na cokoliv

neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem

  Kontaktní formuláře na stránkách Alea Divers primárně slouží pro zasílání dotazů od potencionálních zákazníků. Vyplněný kontaktní formulář je přeposílán na naši e-mailovou adresu divers@alea.cz. Poskytnuté údaje budou sloužit pouze pro účely uchování komunikace a tedy zodpovězení dotazu, nebo nezávazné poptávky, která byla prostřednictvím kontaktního formuláře zaslána. Na základě požadavku ze stejné e-mailové adresy, která byla použita v rámci formuláře, bude konverzace smazána. Kontakt takto získaný nebude použit pro žádný jiný účel.
  °

  0 0 hlasy
  Hodnocení příspěvku
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Inline Feedbacks
  Zobrazit všechny komentáře
  0
  Máme rádi tvé myšlenky, prosím okomentujx