Termíny vybíráme dle Vašeho zájmu.

Sledujte akce a události popř. nás kontaktujte s individuálním požadavkem.

Poleťte s námi a s partou potápěčů do Egypta

Dahab – jedna z nejlepších potápěčských oblastí v Rudém moři – na Sinajském poloostrově je vám dostupná každý týden podle vašeho výběru. Odlet – pondělí kolem 11 dopolední z Prahy, přílet do Sharm El Sheikhu a následně transfer do Dahabu. Na konci týdne transfer do Sharm El Sheikhu k odletu do Prahy (cca 04,05hod)

 • Dahab, ubytování např. v hotelu Coral Coast vzdáleném 200 metrů od potápěčské lokality a základny Lighthouse, s polopenzí, 10 ponorů v okolí Dahabu
 • Fakultativně výlet lodí s potápěním (3 ponory, doprava, snídaně, oběd na lodi). Odjezd na loď brzy ráno, první dva ponory na vraku zásobovací 150m dlouhé lodi z 2.světové války Thistlegorm. Odpoledne druhý ponor např.v národním parku Ras Muhamad, večer návrat do Dahabu.

Možnost zvýšení potápěčské kvalifikace

Aktuální nabídka cestování za potápěním

Cestování

24.11.2018 – Deadalus, Elphinstone – potápění Egypt

Daedalus - potápění z lodi v Egyptě
Cestování

12.9.2018 – Marsa Shagra – Egypt

Potápěčský resort 14km severně od Marsa Alam.
Cestování

Hallstattersee – Rakousko

22.- 29.7.2018 Obertraun
Cestování

Malta / Gozo

Vyberte si, kdy se připojíte, potápíme od 6.6. do 17.6.2018. Můžete zůstat i déle.

Doplňující informace o pobytu

DAHAB – Celý pobyt je s polopenzí – snídaně, večeře

Ponory v Dahabu ze břehu.

 • lokality: Lighthouse, Mashraba, Eel garden, Canyon, Rex reef, Bells, Blue hole, Golden blocks, Three pools, Caves, Islands a další
 • fakultativní výlety:
  • výlet na velbloudech za potápěním – Ras Abu Galum
  • Thistlegorm (nar. park Ras Mohamed) – světoznámý vrak vojenské nákladní lodi a následně ponor v národní parku na lokalitě Shark & Yolande reef (vysypané toalety, vany a umyvadla, mraky gorgonií a dalších barevných korálů)
  • Gabr El Bint, Small blue hole – výlet lodí z Dahabského přístavu na málo navštěvované jižní lokality

Pro nepotápěče

 • je k dispozici několik výletů – Mt. Sinai, klášter svaté Kateřiny, Color Canyon, beach buggy – výlet na čtyřkolkách do hor…
 • ochutnávací ponory
 • kurz potápění Open Water Diver – nejvhodnější variantou je dodělání jen ponorů v Egyptě

Ubytování

Nádherný a klidný eco-kemp s potápěčským centrem je situován cca 80km od letiště Marsa Alam.

K dispozici je široký výběr typů ubytování od jednoduchých stanů až po kamené luxusní bungalovy. Obrázky, popis a mapu rozmístění v areálu najdete na webu. Zde uvádíme jen krátké doporučení, které Vám trošku pomůže při rozhodování jaký typ vybrat.

 • AC Chalet – moc pěkné, lednice, klimatizace, vlastní koupelna a toaleta, rychlovarná konvice.
  Nevýhoda – vyšší cena, jsou umístěné na konci areálu,delší procházka do restaurace a na potápěčskou bázi.
 • Chalet – pěkné, vlastní koupelna a toaleta, ventilátor, bez lednice a klimatizace.
  Nevýhoda – nutná rezervace s předstihem, velmi žádané a brzy obsazené.
 • HUT – ideální poloha, jednoduchý kamenný domek dvě postele, skřín, bez vlastní koupelny a toalety. Prostorné a velmi čisté společné sociálky jsou umístěné poblíž.
 • Royal Tent – prostorný stan vybavený královskou postelí nebo dvě samostatně, ledničkou, ventilátorem a křesílkama. Bydlíte přímo na pláži u moře. Prostorné a čísté společné sociálky jsou umístěné poblíž.
 • Tent – jednoduchý menší stan, dvě postele nebo jedna královská. Bydlíte přímo na pláži u moře. Prostorné a čísté společné sociálky jsou umístěné poblíž. Vhodné pro méně náročné, ale na přespání je to dostačující, vzhledem k tomu, že většinu dne trávíme na bázi a v restauraci :o)

Při ubytování ve stanech Tent nebo Royal Tent v zimních měsících doporučujeme přibalit spácák. A to i přesto, že jsou zde přikrývky. V noci zde může být totiž velmi chladno. V letních měsícich je ve stanek zase naopak poměrně vedro. Přesto všechno jsou tyto stany hodně oblíbené a méně konfortu plně vynahradí nevšední a romantická atmosféra.

Stravování

Formou plné penze, snídaně, oběd, večeře a lehká svačinka v odpoledních hodinách jsou podávány v otevřené restauraci s výhledem na moře.. Podávání je flexibilní a nastaveno podle plánu potápění. ( Prosíme, informujte nás předem v případě vegetariánských nebo jiných zvláštních dietních požadavků).
Běžné nealkoholické nápoje (Pepsi, Sprite, Fanta), minerální voda, čaj, káva a horká čokoláda jsou zdarma a jsou zahrnuty v balíčku s plnou penzí. Kromě toho nabízíme zmrzlinu, espresso, (čerstvé) šťávy, lehké nealkoholické nápoje, čokoládové tyčinky, sušenky. Egyptské pivo je také k dispozici za příplatek.

Potřebujete poradit? Rád Vám pomůžu. Můžete mě kontaktovat pomocí kontaktního formuláře, telefonního čísla, nebo e-mailu.

Mapa lokality

Vyzkoušejte i naše další služby

Focení pod vodou i ve vzduchu

www.scubadiver.cz

Fotografování a filmování pod vodní hladinou je jednou možností, jak zachytit nevšední zážitky či zdokumentovat nepřístupné prostory.

E-shop pro potápěče

www.potopse.cz

Prodáváme veškeré vybavení k potápění. Prohlédněte si náš e-shop a nakupujte 24/7. V případě dotazů je vám k dispozici náš profesionální personál, který vám s výběrem pomůže.

Půjčovna vybavení

www.aleadivers.cz/pujcovna/

Protože si uvědomujeme, že ne každý se chce okamžitě vrhnout do pořizování vlastní kompletní potápěčské výbavy, nabízíme vám nepřeberné možnosti zapůjčení vybavení.

Cestování a zahraniční ponory

www.aleadivers.cz/cestovani/

Vyrazte s námi do nespočtu potápěčských destinací a zažijte tu pravou potápečskou dovolenou. Jsme připraveni vyřešit všechny vaše individuální požadavky a přání.

Zeptejte se na cokoliv

neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem

Kontaktní formuláře na stránkách Alea Divers primárně slouží pro zasílání dotazů od potencionálních zákazníků. Vyplněný kontaktní formulář je přeposílán na naši e-mailovou adresu divers@alea.cz. Poskytnuté údaje budou sloužit pouze pro účely uchování komunikace a tedy zodpovězení dotazu, nebo nezávazné poptávky, která byla prostřednictvím kontaktního formuláře zaslána. Na základě požadavku ze stejné e-mailové adresy, která byla použita v rámci formuláře, bude konverzace smazána. Kontakt takto získaný nebude použit pro žádný jiný účel.

°

Komentáře

Otevírací doba
Nonstop – po předchozí domluvě
Bazén – úterý 18:00 – 21:00

Kontaktní údaje
+420 602 522 355
info@aleadivers.cz

Adresa
ALEA Divers – centrum potápění
Kamýcká 10, Praha 6 Suchdol

Ochrana osobních údajů