Skip to main content

5 častých dotazů

5.4.20217 dubna, 2021Blog
Kurz potápění v bazénu

5 věcí na které se naši nepotápějící se kamarádi často ptají

Jako potápěč s certifikací PADI jistě vzbudíte u svých nepotápějících přátel úctu, ale i zvědavost. I přes miliony certifikovaných potápěčů na světě je stále výjímečné pokud jste schopni dýchat pod vodou a mít možnost zkoumat kouzla podmořského světa!

Dříve jsme prolomili některé běžné mylné představy o potápění jako: „Nejsou žraloci agresivní?“ a „Nemusíte se jezdit potápět daleko?“. Nyní se podíváme na 5 nejčastějších otázek, které od svých zvědavých nepotápějících se přátel očekáváte a nebo dostáváte. Jejich zvědavost smíchaná s vašimi znalostmi by je mohla vést k tomu, aby se také stali potápěči s certifikací PADI!

1. Jak hluboko se potápíš?

Vaši nepotápějící se kamrádi by si mohli myslet, že se vydáváte do nejhlubších míst oceánu – ale realita není tak dramatická. Rekreační potápěči se specializací PADI Deep Diver se mohou potápět do 40 metrů, zatímco potápěči s kvalifikací Tec 100 CCR mohou prozkoumávat hloubky kolem 100 metrů. Dokonce i rekordní potápěči klesli pouze do hloubky 332 metrů pod hladinu – což je méně než desetina vzdálenosti od Titanicu. To zanechává spoustu míst v oceánu mimo dosah potápěčů, ale s tolika místy k prozkoumávání v mělčích vodách to moc nevadí.

2. Je toho hodně k vidění?

Odpověď na tuto otázku je snadná – spousta! V oceánu bylo dosud objeveno přes 200 000 druhů flóry a fauny. Jako potápěči máme tu čest vidět úplně jinou stranu naší planety než zbytek světa. Od tajemných vraků lodí a živých korálových útesů až po éterické řasy a ohromující podmořské útvary. To je rozmanitost mořských ekosystémů, kterou je třeba prozkoumat. Mořský život, který tyto ekosystémy nazývá domovem, od papoušků, mant až po chobotnice a lachtany, nabízí potápěčům (v reálném životě) pomyslné sedadlo v první řadě na „film Modrá Planeta“. Ale tím to nekončí, je tu celá řada míst na potápění ve vnitrozemí. I tato místa mají své kouzlo a přilákají řadu potápěčů.

3. Není to drahé?

Mnoho lidí se diví, jak si jejich potápějící se kamarádi mohou dovolit tak drahou zábavu. Pravdou je, že potápění nemusí stát celé jmění a pokud jej srovnáte např. s cyklistikou, tak za cenu elektrokola můžete skoro celou výbavu. Mrkněte na místní potápěčské centrum PADI a získejte skvělé nabídky kurzů, výletů a vybavení. Navíc nemusíte kupovat všechny potápěčské věci najednou. Můžete si půjčit vše, co potřebujete, dokud se nerozhodnete, které vybavení vám nejlépe vyhovuje.

4. Není to únavné nosit všechno to vybavení?

Našim přátelům můžeme odpustit, že si myslí, že máme nadlidskou sílu; potápěčské láhve, olověné závaží, tlusté neoprény – vše vypadá docela těžce. Jako u každého sportu vám pomůže určitá míra zdatnosti a navíc existuje několik cviků, které nám posílí svaly v pažích, nohou a zádech, aby bylo nošení vybavení o něco snazší. Ale jakmile jsme ve vodě a dosáhneme neutrálního vztlaku, cítíme se úplně bez tíže a v pohodě (díky panu Archimedovi).

5. Je těžké se to naučit?

Ani náhodou! Jako každé nové hobby nebo povolání má potápění svou vlastní sadu dovedností, znalostí a bezpečnostních postupů. PADI nabízí nástroje vhodné pro každý styl učení, od knih a filmů, až po online eLearning a samozřejmě teoretickou přípravu v učebně. Na praktických lekcích ve vodě dělají instruktoři PADI Pros každý krok tempem každého studenta. PADI Pros vždy zajistí, aby se jejich studenti cítili sebevědomě a kompetentně, než postoupí do další lekce. Nejlepší způsob, jak uspokojit zvědavost vašich nepotápějícího se přátel, je samozřejmě povzbudit je, aby si potápění sami vyzkoušeli! Kurz PADI Open Water Diver může začít hned teď z pohodlí svého domova prostřednictvím PADI eLearning. Nebo se mohou obrátit na místní potápěčské centrum PADI a požádat o nabídku kurzů a podrobnosti o nich.

Skok potápěci do vody z lodi
Výcvik potápění v bazénu
Výcvik potápění v bazénu

Pro ty, kteří ještě nemají potápěčskou licenci, jsou tyto hodiny v bazénu ideální příležitostí k prvním krokům pod vodu, máme pro Vás ochutnávací ponory (Intro Dives) – první kroky pod vodu s instruktorem. Pro děti od 8-mi let máme Bubblemaker, nejen dospělí se mohou potápět! A pro ostatní širokou nabídku potápěčských aktivit i mimo bazén.

Pokud potřebujete zapůjčit nějakou výstroj, neváhejte se podívat do naší půjčovny. Zapůjčenou výstroj Vám můžeme přivést až na bazén. Naplněné láhve, závaží nebo podvodní skútr.

Plánované akce

Široká nabídka nového i bazarového zboží za super ceny. To je náš e-shop! Přejít do e-shopu

Vyzkoušejte i naše další služby

Focení pod vodou i ve vzduchu

www.scubadiver.cz

Fotografování a filmování pod vodní hladinou je jednou možností, jak zachytit nevšední zážitky či zdokumentovat nepřístupné prostory.

E-shop pro potápěče

www.potopse.cz

Prodáváme veškeré vybavení k potápění. Prohlédněte si náš e-shop a nakupujte 24/7. V případě dotazů je vám k dispozici náš profesionální personál, který vám s výběrem pomůže.

Půjčovna vybavení

www.aleadivers.cz/pujcovna/

Protože si uvědomujeme, že ne každý se chce okamžitě vrhnout do pořizování vlastní kompletní potápěčské výbavy, nabízíme vám nepřeberné možnosti zapůjčení vybavení.

Cestování a zahraniční ponory

www.aleadivers.cz/cestovani/

Vyrazte s námi do nespočtu potápěčských destinací a zažijte tu pravou potápečskou dovolenou. Jsme připraveni vyřešit všechny vaše individuální požadavky a přání.