fbpx

Pojeďte s námi s partou potápěčů na Elbu 10.7.-17.7.2020

Přihlášku naleznete na konci této stránky (…případně stačí kliknout na odkaz)

Termíny vybíráme dle Vašeho zájmu. Sledujte akce a události popř. nás kontaktujte s individuálním požadavkem.

Ostrov s bohatou historií a krásnou přírodou. Vysoké skalnaté štíty majestátně ční nad věčně zelenými piniemi a úbočími hor posetými cypřiši. Její členité pobřeží je díky bohatému podmořskému životu a mimořádně čistému moři považováno za jednu z nejlepších potápěčských destinací v Tyrhénském moři. Pobřeží Elby je sice pouze 147 kilometrů dlouhé, ale díky veliké členitosti pobřeží nabízí bezpočet malých zátok s různými typy pláží. Na Elbě se můžete slunit na oblázkové pláži stejně jako na písečné (místy se dokonce vyskytují černé sopečné pláže), ale i na plochém žulovém skalním útesu s přístupem do moře. Křišťálové pobřežní vody bývají často srovnávány s těmi v Karibiku. A proto je Elba vhodná i pro strávení příjemné rodinné dovolené.

Elba spolu s dalšími ostrovy (Gorgona, Capraia, Pianosa, Montecristo, Gilgio a Giannutri) je součástí Národního Parku Toskánské souostroví. Asi 35 kilometrů západně od Elby leží francouzský ostrov Korsika. Na Elbu je možné se dostat trajektem z toskánského města Piombino, odkud jezdí trajekty do měst Portoferraio, Rio Marina a Porto Azzuro.

Všechny námi nabízené apartmány, stany i potápěčská základna se nacházejí v letovisku LACONA, které je situováno na jihu ostrova a je jednou z nejvyhledávanějších destinací na Elbě hlavně díky dvěma rozlehlým plážím – písečné a oblázkové. Je zde mimo jiné dobře chráněný přístav, ze kterého se vyráží na nejlepší potápěčské lokality ostrova. Letovisko Lacona je svým terénem vhodné i pro dokončování kurzů Open Water Diver, pořádání zkušebních ponorů nebo dalších kurzů pro pokročilé potápěče.

Možnost zvýšení potápěčské kvalifikace

Aktuální nabídka cestování za potápěním

Akce/Události

Malta / Gozo » 19.-26.9.2021

Vyberte si, kdy se připojíte, potápíme od 20.6. do 27.6.2020. Můžete zůstat i déle.
Cestování

St.Johns safari Egypt » 1.-8.11.2020

St.Johns - potápění z lodi v Egyptě
Potápění u moře
Cestování

Marsa Nakari – Egypt

Potápěčský resort 70km jižně od Marsa Alam.
Cestování

Severní vrakové safari – Egypt

Severní vrakové safari v Egyptě

Doplňující informace o pobytu na Elbě

5000Kč ubytování/osoba/týden

7900Kč potápění/10ponorů

Doprava

 • vlastní, společná a nebo je možné využít autobusu, který jezdí každý týden do Lacony
 • pátek – pátek – vyhnete se doprasvním špičkám a trajekt je méně obsazen a za menší peníze

Stravování

 • vlastní

 

Bližší informace ve videu výše

Potřebujete poradit? Rád Vám pomůžu. Můžete mě kontaktovat pomocí kontaktního formuláře, telefonního čísla, nebo e-mailu.

Mapa lokality

Doporučujeme

 • půjčení výstroje na cestu
 • Pojištění DAN – nejen potápěčské pojištění s celosvětovou platností
 • Koupě nové výstroje, např u ALEA Divers

Přihlašte se, zarezervujte si výstroj a pojeďte s námi

Vyzkoušejte i naše další služby

Focení pod vodou i ve vzduchu

www.scubadiver.cz

Fotografování a filmování pod vodní hladinou je jednou možností, jak zachytit nevšední zážitky či zdokumentovat nepřístupné prostory.

Fotografování a filmování pod vodní hladinou je jednou možností, jak zachytit nevšední zážitky či zdokumentovat nepřístupné prostory.

E-shop pro potápěče

www.potopse.cz

Prodáváme veškeré vybavení k potápění. Prohlédněte si náš e-shop a nakupujte 24/7. V případě dotazů je vám k dispozici náš profesionální personál, který vám s výběrem pomůže.

Půjčovna vybavení

www.aleadivers.cz/pujcovna/

Protože si uvědomujeme, že ne každý se chce okamžitě vrhnout do pořizování vlastní kompletní potápěčské výbavy, nabízíme vám nepřeberné možnosti zapůjčení vybavení.

Cestování a zahraniční ponory

www.aleadivers.cz/cestovani/

Vyrazte s námi do nespočtu potápěčských destinací a zažijte tu pravou potápečskou dovolenou. Jsme připraveni vyřešit všechny vaše individuální požadavky a přání.

Zeptejte se na cokoliv

neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem

  Kontaktní formuláře na stránkách Alea Divers primárně slouží pro zasílání dotazů od potencionálních zákazníků. Vyplněný kontaktní formulář je přeposílán na naši e-mailovou adresu divers@alea.cz. Poskytnuté údaje budou sloužit pouze pro účely uchování komunikace a tedy zodpovězení dotazu, nebo nezávazné poptávky, která byla prostřednictvím kontaktního formuláře zaslána. Na základě požadavku ze stejné e-mailové adresy, která byla použita v rámci formuláře, bude konverzace smazána. Kontakt takto získaný nebude použit pro žádný jiný účel.

  °

  Komentáře